Zespół mażoretek założony został w 2000 roku przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Mykanów. Początkowo grupa liczyła około 12 dziewcząt i wraz z orkiestrą występowała na licznych koncertach, paradach oraz przeglądach w kraju i za granicą. Tancerki przez ten czas z pomocą instruktorów rozwijały swoje umiejętności, co zaowocowało między innymi pierwszą musztrą, w której wraz z zespołem muzycznym dziewczęta wykonywały układ taneczny. Rok 2009 był przełomowym rokiem dla formacji, ponieważ całkowicie zmienił się jej skład, powstały dwie grupy wiekowe i zyskała nazwę ”Presto”. Od tego czasu mażoretki próbowały swoich sił na różnego rodzaju konkursach tanecznych, z których nigdy nie wracały z pustymi rękoma. Organizowane również były warsztaty taneczne ze światowej sławy choreografami, którzy podnosili poziom naszych tancerek. W sezonie 13/14 zespół po naborach wystartował aż z czterema grupami wiekowymi i liczył około 50 dziewczyn. W późniejszych czasach formacje mogły zmierzyć się z innymi stylami tanecznymi, gdyż nasza kadra specjalizowała się w tańcach ludowych i współczesnych. Zespół mimo wielu wyzwań spełnił oczekiwania i zachwycał nowymi choreografiami między innymi na scenie Filharmonii Częstochowskiej. W roku 2016 powstała kolejna musztra paradna, która cieszy oko do dziś nie tylko w Polsce ale również poza granicami naszego kraju. Rok 2016 był kolejnym rokiem, kiedy nasza grupa prężnie pracowała aby doskonalić swoje umiejętności. Obecnie zespół nadal składa się z czterech grup:  Mini Presto, Midi Presto, Prim Presto i Presto oraz liczy 80 mażoretek.

Rewię taneczną prowadzą:

Kierownik artystyczny i choreograf – mgr Paulina Peryga

Instruktor Ewelina Stolarska

 

Ewelina Stolarska– urodzona 7 września 1998 roku, wychowanka Gminnego Centrum Muzyki i Tańca. W 2009 roku dołączyła do naszego zespołu tanecznego i tak zaczęła się jej przygoda z mażoretkami, natomiast od 2013 roku jest muzykiem naszej orkiestry. Od 2014 roku należy również do międzynarodowego zespołu Dream Team, gdzie może pod okiem światowej sławy choreografa udoskonalać swoje umiejętności. Uprawniona do prowadzenia zajęć tanecznych poprzez:
Certyfikat ukończenia szkolenia pierwszego stopnia dla instruktorów tańca mażoretkowego
Certyfikat ukończenia szkolenia drugiego stopnia dla instruktorów tańca mażoretkowego
Seminarium III stopnia nt.: AKROBATYKA, GIMNASTYKA- POM POM, BATON
Uzyskanie miana instruktora sportu w specjalizacji taniec oraz uczestnictwo w wielu innych warsztatach.
W 2017 roku ukończyła szkołę średnią i od października 2017 roku będzie kontynuować edukację na kierunku wychowanie fizyczne na Akademii Jana Długosza w Częstochowie.