Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP w Wiśle

Wisła na moment stała się miejscem rywalizacji młodych strażaków z całej Polski. To tutaj, od 2 do 4 września, odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. 

Początek miał miejsce przy skoczni im. Adama Małysza. Zorganizowano tam „Wieczór Góralski” z licznymi atrakcjami. 5 września wszystkie drużyny przemaszerowały ulicami Wisły na plac „Hoffa”, gdzie dokonano oficjalnego otwarcia uroczystości. Następnie udały się  na stadion Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich. Tam młodzież rywalizowała ze sobą w kilku konkurencjach: w musztrze, ćwiczeniach bojowych i sztafetach pożarniczych. Po zawodach, w Amfiteatrze, wszystkie województwa miały okazję zaprezentować się publiczności. Tam odbył się również koncert naszej orkiestry.

Niedziela to czas nabożeństwa ekumenicznego, w którym wzięły udział wszystkie zespoły wraz z gośćmi. Później, ponownie wszyscy udali się na plac „Hoffa”. Tam miało miejsce oficjalne zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła MDP Żdżary, z województwa wielkopolskiego. W zmaganiach chłopców pierwsze miejsce zajęła MDP Głuchów, również z województwa wielkopolskiego.

http://www.wisla.pl/turysta/news/mlodziezowe-druzyny-pozarnicze-rywalizowaly-w-wisle

fot.: Jozef Poljak