Warsztaty z Mariuszem Dziubkiem – relacja

W dniach 6-7 lipca wzięliśmy udział w warsztatach muzycznych organizowanych w naszym Gminnym Centrum Muzyki i Tańca w Mykanowie. Warsztaty poprowadził Mariusz Dziubek, który jest kompozytorem i dyrygentem orkiestry Dziubek Band. Nie było to nasze pierwsze spotkanie, więc wiedzieliśmy, że możemy spodziewać się ogromnej dawki energii, motywacji i cennych wskazówek.

Zarówno w piątek jak i w sobotę, kontynuowaliśmy ćwiczenie utworów, które wzięliśmy na warsztat na poprzednio organizowanych zajęciach. Każda sekcja mogła liczyć na pomoc charyzmatycznego prowadzącego. Oprócz porad muzycznych, otrzymaliśmy także wskazówki sceniczne – jak wchodzić w interakcje w publicznością, jakie stosować triki, aby urozmaiciły występ i w jaki sposób wprowadzać elementy zaskoczenia. Zajęcia przebiegały w świetnej atmosferze. Miały one dla nas wartość nie tylko edukacyjną – dla każdego była to również dobra zabawa. Na spotkaniach oprócz członków naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, mogliśmy gościć również naszych kolegów muzyków z Rędzin.

Warsztaty odbyły się w ramach zadania „Co nam w durszy gra?” objętego projektem grantowym pn. „Inicjatywy kulturalne, edukacyjne i sportowe, integrujące mieszkańców obszaru LGD”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia: