Widowiskowy karnawał w Chalon sur Saône

Orkiestra Dęta z Mykanowa odwiedziła miejscowość Chalon sur Saône we Francji, by wziąć udział w karnawałowej defiladzie ulicami miasta oraz niezwykłym widowisku Carnaband’s Show 2019.

Dla Francuzów karnawał jest okresem pełnym zabawy i muzyki. Świętują oni hucznie, organizując różnego rodzaju koncerty, występy i defilady ulicami miast. W barwnych paradach udział biorą zarówno dzieci jak i dorośli – najczęściej przebrani w postacie historyczne lub postacie z bajek. Należy przyznać, że Francuzi potrafią wspólnie się bawić.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa wraz z mażoretkami Presto została zaproszona do wzięcia udziału w ogromnym przedsięwzięciu Carnaband’s Show 2019 organizowanym w hali widowiskowej Le Colisée, gdzie wystąpiły m.in. dwie orkiestry wojskowe z Ukrainy, a także orkiestry z Hiszpanii i Francji. Należy podkreślić, że poziom artystyczny był niezwykle wysoki, więc tym bardziej orkiestra może czuć się wyróżniona zaproszeniem. W sobotę na scenie Le Colisée dwukrotnie prezentowała wraz z mażoretkami musztrę, zyskując aprobatę publiczności.  W finale wszystkie zespoły wspólnie wykonały wcześniej przygotowane utwory. Dodatkową atrakcją były występy formacji akrobatycznych i wielka niespodzianka wieczoru – Pikachu Show, w którym udział wzięły mażoretki z grupy Presto.

Niedzielna parada była zwieńczeniem pobytu w Chalon. Orkiestra na czele z kapelmistrzem Krzysztofem Witczakiem i tumbermajorem Radosławem Wochalem przemierzyła ulice tego pięknego miasta, wykonując utwory marszowe, by na mecie dać kilkuminutowy występ dla zgromadzonych na placu Hôtel de ville. To nie pierwsza wizyta muzyków z Mykanowa w tym pięknym kraju. Występowali oni już w takich miastach jak Albertville i Saintes.