Zespół mażoretek założony został w 2000 roku przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Mykanów. Początkowo grupa liczyła około 12 dziewcząt i wraz z orkiestrą występowała na licznych koncertach, paradach oraz przeglądach w kraju i za granicą. Tancerki przez ten czas z pomocą instruktorów rozwijały swoje umiejętności, co zaowocowało między innymi pierwszą musztrą, w której wraz z zespołem muzycznym dziewczęta wykonywały układ taneczny. Rok 2009 był przełomowym rokiem dla formacji, ponieważ całkowicie zmienił się jej skład, powstały dwie grupy wiekowe i zyskała nazwę ”Presto”. Od tego czasu mażoretki próbowały swoich sił na różnego rodzaju konkursach tanecznych, z których nigdy nie wracały z pustymi rękoma. Organizowane również były warsztaty taneczne ze światowej sławy choreografami, którzy podnosili poziom naszych tancerek. W sezonie 13/14 zespół po naborach wystartował aż z czterema grupami wiekowymi i liczył około 50 dziewczyn. W późniejszych czasach formacje mogły zmierzyć się z innymi stylami tanecznymi, gdyż nasza kadra specjalizowała się w tańcach ludowych i współczesnych. Zespół mimo wielu wyzwań spełnił oczekiwania i zachwycał nowymi choreografiami między innymi na scenie Filharmonii Częstochowskiej. W roku 2016 powstała kolejna musztra paradna, która cieszy oko do dziś nie tylko w Polsce ale również poza granicami naszego kraju. Rok 2016 był kolejnym rokiem, kiedy nasza grupa prężnie pracowała aby doskonalić swoje umiejętności. Obecnie zespół nadal składa się z czterech grup:  Baby Presto, Midi Presto, Prim Presto i Presto oraz liczy 80 mażoretek.

Rewię taneczną prowadzi:

Certyfikowana Instruktor mgr Ewelina Stolarska

Ewelina Stolarska– urodzona 7 września 1998 roku, wychowanka Gminnego Centrum Muzyki i Tańca. W 2009 roku dołączyła do naszego zespołu tanecznego i tak zaczęła się jej przygoda z mażoretkami. Od 2014 roku należy również do międzynarodowego zespołu Dream Team, gdzie może pod okiem światowej sławy choreografa udoskonalać swoje umiejętności. Uprawniona do prowadzenia zajęć tanecznych poprzez:
Certyfikat ukończenia szkolenia pierwszego stopnia dla instruktorów tańca mażoretkowego
Certyfikat ukończenia szkolenia drugiego stopnia dla instruktorów tańca mażoretkowego
Seminarium III stopnia nt.: AKROBATYKA, GIMNASTYKA- POM POM, BATON
Uzyskanie miana instruktora sportu w specjalizacji taniec oraz uczestnictwo w wielu innych warsztatach.
W 2017 roku ukończyła szkołę średnią, a w 2022r. Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Wychowanie fizyczne. Pani Instruktor cały czas podnosi swoje kwalifikacje i doskonali swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach.