You are currently viewing Marzenia się spełniają !
Szanowni Państwo, marzenia się spełniają!
Mamy wielki zaszczyt poinformować, że projekt Gminnego Centrum Muzyki i Tańca współorganizowany ze Stowarzyszeniem Myk do Kultury pt. „Polish culture with US – organizacja wyjazdu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa na cykl koncertów w USA”, napisany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „Promocja Kultury Polskiej za Granicą”, został pozytywnie oceniony przez komisję konkursową i nagrodzony dofinansowaniem w wysokości aż 100 000zł!
Serdecznie dziękujemy komisji konkursowej za docenienie naszych starań!
Tym samym chcielibyśmy ogłosić, że na przełomie listopada i grudnia tego roku będziemy mieli okazję wystąpić wraz z Mażoretkami podczas serii koncertów na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w Los Angeles i San Francisco, a także w Honolulu!
Ale to nie koniec znakomitych wiadomości, ponieważ nasz zespół został zaproszony przez władze stanu Hawaje i komitet organizacyjny do wzięcia udziału w 82. Pearl Harbor Memorial Parade, a więc potężnym wydarzeniu rangi międzynarodowej upamiętniającym ofiary i weteranów nie tylko ataków na Pearl Harbor, ale całej II wojny światowej w USA!
Będzie to znakomite zwieńczenie naszych planów związanych z koncertami na zachodnim wybrzeżu.
Jest to niesamowite wyróżnienie dla naszej Orkiestry, gdyż organizatorzy zapowiedzieli już udział w tym wydarzeniu takich zespołów, jak Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych czy kilka czołowych uniwersyteckich orkiestr marszowych z USA.
Oprócz wielu weteranów wojennych i wysokich rangą żołnierzy, swoją obecność na Pearl Harbor Memorial Parade zapowiada również sam prezydent Stanów Zjednoczonych!
Już dziś nie możemy się doczekać tego wyjazdu i obiecujemy zrobić wszystko, aby godnie reprezentować w USA naszą małą, lokalną ojczyznę, ale również i całą Polskę!