You are currently viewing Nasze mażoretki na podium w Poddębicach

Podczas VIII Otwartych Mistrzostw Mażoretek Polski Środkowej w Poddębicach świetnie zaprezentowały się mażoretki z Gminnego Centrum Muzyki i Tańca w Mykanowie. Najmłodsza grupa Baby Presto zajęła 2. miejsce w kategorii Przedszkolaki Baton Formacje Scena. Kadetki, czyli grupa Mini Presto również uzyskała 2. lokatę w swojej kategorii, grupa juniorek Prim Presto zajęła miejsce 5., a najstarsza grupa mażoretek Presto 2 miejsce.

W Mistrzostwach wzięło łącznie udział ok. 600 zawodniczek. Zmagania trwały dwa dni – pierwszego dnia zaprezentowały się przedszkolaki i kadetki – kolejnego juniorki i seniorki. Ponadto miały miejsce również zmagania w dyscyplinie solo, duo oraz trio – w tych prezentacjach wychowanki Gminnego Centrum Muzyki i Tańca w Mykanowie również pokazały klasę. W kategorii Solo Pom Pon Seniorki zwyciężyła Jesika Hejduk, zajmując także 4. miejsce w kategorii duet wraz z koleżanką Julią Pijanką. Jury oceniało w występach dobór repertuaru, choreografię i kompozycję, technikę tańca oraz technikę pracy z rekwizytem, podkład muzyczny, oprawę sceniczna i kostiumy, a także ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie grupy mażoretek z Mykanowa przygotowała na Mistrzostwa instruktorka, pracująca w Gminnym Centrum Muzyki i Tańca w Mykanowie – Ewelina Stolarska.

Zespół mażoretek z Mykanowa powstał w 2000 roku przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP. Początkowo grupa liczyła około 12 dziewcząt i wraz z orkiestrą występowała na licznych koncertach, paradach oraz przeglądach w kraju i za granicą. Tancerki przez ten czas z pomocą instruktorów rozwijały swoje umiejętności, co zaowocowało między innymi pierwszą musztrą, w której wraz z zespołem muzycznym dziewczęta wykonywały układ taneczny. Rok 2009 był przełomowym rokiem dla formacji, ponieważ całkowicie zmienił się jej skład, powstały dwie grupy wiekowe i zyskała nazwę ”Presto”. Od tego czasu mażoretki próbowały swoich sił na różnego rodzaju konkursach tanecznych, z których nigdy nie wracały z pustymi rękoma. Obecnie zespół składa się z czterech grup wiekowych: Baby Presto, Mini Presto, Prim Presto i Presto. W tym roku funkcjonuje również grupa naborowa.