You are currently viewing Orkiestra wystąpiła na zjeździe KGW w Mykanowie

W minioną niedzielę gmina Mykanów była gospodarzem zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu, na który przybyło blisko siedemset pań, aby świętować Dzień Kobiet z europosłanką Jadwigą Wiśniewską. Główną atrakcją był koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Mykanów, a także występ mażoretek Presto.

Koła Gospodyń Wiejskich to jedna z najstarszych form organizacji społecznych, funkcjonujących na terenie naszego kraju. Kobiety zrzeszone w kołach, pieczołowicie dbają m.in. o kultywowanie tradycji i folkloru, ale przede wszystkim integrują społeczność. Aktywnie biorą udział przy organizacji wszelkiego rodzaju dożynek czy świąt kościelnych, występują na scenach lokalnych i ogólnopolskich z barwnym, tradycyjnym repertuarem, gotują, wypiekają, zajmują się rękodziełem… Są swojego rodzaju patronkami kultury dawnej i właśnie za swoją działalność zostały docenione 16 marca w Hali Sportowej Mykanów.

Przybyłe do Mykanowa gospodynie mogły liczyć na szereg atrakcji – w tym występy artystyczne młodych i utalentowanych wokalistek z terenu powiatu oraz koncert lokalnej, odnoszącej sukcesy w kraju i za granicą Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Mykanów. Choć wydarzenie miało charakter integracyjny i nawiązywało do święta Dnia Kobiet, nie zabrakło na nim przedstawicieli władz – m.in. burmistrzów i wójtów. Pieczę nad zjazdem sprawował gospodarz wydarzenia – wójt gminy Mykanów Dariusz Pomada, który w swoim przemówieniu podziękował samorządowcom za umożliwienie i pomoc w przyjeździe na to wydarzenie przedstawicielkom KGW.